Gi Results:


Kids/Teens

Advanced







91-128 lbs




Matheus

Molinaro

Notorious MMA Team Fiona

6

Amiyah

Moore

Cutting Edge Brazilian Jiu Jitsu

4





Kids/Teens

Intermediate







70-80 lbs




Amber

Fasig

Notorious MMA Team Fiona

6

Kevin

Deida

ECU BJJ

4





74-81 lbs




Mikale

Alleyne

Cutting Edge Brazilian Jiu Jitsu

6

Brock

Rhoades

Team Royce Gracie DE

4





81-98 lbs




Nate

Ingman

Notorious MMA Team Fiona

6

Mikale

Alleyne

Cutting Edge Brazilian Jiu Jitsu

4





116-126 lbs




Mackenzie

Fingerhut

Up Top Martial Arts

6

Jake

DeStefano

Thomas Clifford Martial Arts

4





116-145 lbs




Mackenzie

Fingerhut

Up Top Martial Arts

6

Christian

Hannigan

JBMBJJ

4





145-172 lbs




Miles

Banks

Madama BJJ

6

Omar

Khairat

Crazy 88 BJJ

4





Kids/Teens

Beginner







46-57 lbs




Makai

Moore

Cutting Edge Brazilian Jiu Jitsu

6

Omak

Deida

ECU BJJ

4





50-58 lbs




Dalilah

Deida

ECU BJJ

9

Ayush

Khanna

Easton BJJ

6

Jalen

Mitchell

Carvalho

6





70-76 lbs




Kevin

Deida

ECU BJJ

6

Aaron

Yager

Ricardo Almeida

4





74-74 lbs




Brock

Rhoades

Team Royce Gracie DE

6

Jason

Dixon

Carvalho

4





97-101 lbs




Sophia

Cassella

Notorious MMA Team Fiona

6

Aiden

Shymanski

Northeastern Jiu Jitsu

4





145-172 lbs




Christian

Hannigan

JBMBJJ

6

Miles

Banks

Madama BJJ

4









Fastest Sub




Amber

Fasig

0:12 sec





Purple

Belt

Men






Welter

170 lbs



Chris

Reitz

NY Combat Sambo

6

Michael

Lazarte

Alliance BJJ

4





Middle

185 lbs



George

Hibbs

RABJJ

12

Matthew

Martinez

ECUBJJ

8

Christopher

Lamond

Soca BJJ

4





Light Heavy

205 lbs



Devhonte

Johnson

Edson Carvalho BJJ

6

Alberto

Medina

Codella Academy

4





Heavy

206+ lbs



Scott

Anderle

Edge Hoboken

6

Alexander

Castro

CPAMMA/Renzo Gracie

4





Fastest Sub:




Devhonte

Johnson

Edson Carvalho BJJ

2:11





Blue

Belt

Men


 




Light

155 lbs



David

Cabrera

Soca BJJ

21

Andrew

Vidal

Renzo Gracie MMA

14

Elmer

Recinos

Edge Hoboken

7





Welter

170 lbs



Anthony

Giacchina

Maxum BJJ

12

Evan

Flores

Soca BJJ

8

Chas

Makkaraeng

Crossfit Fightworx

4





Middle

185 lbs



Matthew

Odonnell

NJMA

6

Jeremy

Guillard

CPAMMA/Raptor BJJ

4





Light Heavy

205 lbs



Devhonte

Johnson

Edson Carvalho BJJ

6

Mark

Liberski

Team Balance

4





Heavy

206+ lbs



William

DaSilva

Team Jucao

6

Jim

Yancik

Alex Britto/Alliance PA

4





Fastest Sub:




Andrew

Vidal

Renzo Gracie - 0:29 seconds






Blue

Belt

Women






Feather

135 lbs



Mackenzie

Fingerhut

Up Top Martial Arts

6

Carolyn

Long

Maxum BJJ

4





White

Belt

Men






Bantam

135 lbs



William

Xia

Serra BJJ

6

Jake

DeStefano

Thomas Clifford MA

4





Feather

145 lbs



Christian

Hannigan

JBMBJJ

9

Max

Buckler

Edge Hoboken

6

Rolando

Mendoza

Notorious MMA Team Fiona

3





Light

155 lbs



Benji

Schader

Team Jucao

9

Arturo

Linqui

Carvalho

6

Nicolas

Galluccio

Soca BJJ

3





Welter

170 lbs



Nasir

Khalil

Team Curuma

12

Kenneth

Yee

Serra BJJ

8

Wes

Carver

Renzo Gracie PA

4





Middle

185 lbs

Adult


Antoine

Delannoy

Up Top Martial Arts

12

Diego

Dumas

Team Jucao

8

Antwoine

Antwine

Universal MMA

4





Light Heavy

205 lbs

Adult


David

Gonzalez

OCBJJ

9

Peter

Garner

Gracie Humaita

6

Justin

DeFlumeri

Triumph

3





Heavy

206+ lbs



Vito

Gallichio

Team Jucao

9

Stephen

Tracey

MPR Endurance

6

Christopher

Amoroso

Evolution Muay

3





Fastest Sub:




Christian

Hannigan

JBMBJJ - 0:30 seconds


NoGi Results:


Kids/Teens

Beginner







46-56 lbs




Jalen

Mitchell

Carvalho

6

Omak

Deida

ECU BJJ

4





50-56 lbs




Dalilah

Deida

ECU BJJ

6





74-74 lbs




Brock

Rhoades

Team Royce Gracie DE

6

Jason

Dixon

Carvalho

4





96-101 lbs




Sophia

Cassella

Notorious MMA Team Fiona

6

Aiden

Shymanski

Northeastern Jiu Jitsu

4





145-172 lbs




Christian

Hannigan

JBMBJJ

6

Miles

Banks

Madama BJJ

4





Kids/Teens

Intermediate



 

 



70-74 lbs




Kevin

Deida

ECU BJJ

6

Brock

Rhoades

Team Royce Gracie DE

4





145-172 lbs




Miles

Banks

Madama BJJ

6

Omar

Khairat

Crazy 88 BJJ

4





Kids/Teens

Advanced



 

 



75-80 lbs




Grace

Gundrum

10th Planet Bethlehem

6

Amber

Fasig

Notorious MMA Team Fiona

4





75-98 lbs




Nate

Ingman

Notorious MMA Team Fiona

6

Grace

Gundrum

10th Planet Bethlehem

6









Fastest Sub




Sophia

Cassella

0:13 seconds





Brown/Black

Belt







Light Heavy

205 lbs



Walter

Kimmel

Team Jucao

6

Brian

Schultz

Alex Britto/Alliance PA

4





Purple

Belt







Feather

145 lbs



Keyner

Rodriguez

Zealous Nation

6

Mickey

Hall

Brazen MA

4





Welter

170 lbs



Christopher

Lamond

Soca BJJ

6

Chris  

Reitz

NY Combat Sambo

4





Middle

185 lbs



Thomas

Doyle

NY Combat Sambo

12

Benjamin

Syers

Syers

6

Christopher

Lamond

Soca BJJ

4





Heavy

206+ lbs



Scott

Anderle

Edge Hoboken

6

Alexander

Castro

CPAMMA/Renzo Gracie

4





Fastest Sub:




Thomas

Doyle

NY Combat Sambo

4:24

 

 

 


Blue

Belt

Executive






Heavy

206+ lbs



Chris

Trokovich

Brazen MA

6

Jim

Yancik

Alex Britto/Alliance PA

4





Blue

Belt

Adult






 Feather

145 lbs



Maximillio

Chen

Marcelo Garcia Academy

9

Will

Rodriguez

Team Curuma

6

Julian

Quintero

Team Curuma

6





Light

155 lbs



David

Cabrera

Soca BJJ

15

Misha

Binder

UFC Gym Hoboken

10

Elmer

Recinos

Edge Hoboken

5





Welter

170 lbs



Chas

Makkaraeng

Crossfit Fightworx

9

Brandon

Cuttino

Tiger Schulmann's MMA

6

Alin

Achim

JBMBJJ

3





Light Heavy

205 lbs



Mark

Liberski

Team Balance

6





White

Belt

Executive






Welter

170 lbs



Wes

Carver

Renzo Gracie PA

6

Diego

Dumas

Team Jucao

4





White

Belt

Adult






Feather

145 lbs



Christian

Hannigan

JBMBJJ

9

Max

Buckler

Edge Hoboken

6





Light

155 lbs



Nicolas

Galluccio

Soca BJJ

6

Benji

Schader

Team Jucao

4





Welter

170 lbs



Jason

Oldewurtel

10th Planet Bethlehem

12

Bryant

Foster

Renzo Gracie PA

8

Lloyd

Ortuoste

Crossfit Fightworx

4





Middle

185 lbs



Rogelio

Velezquez

Ocbjj

6

Brendan

Petersen

Scranton MMA

4

 

 



Light Heavy

205 lbs



David

Gonzalez

Ocbjj

6

Antwoine

Antwine

Universal MMA

4





Heavy

206+ lbs



Vito

Gallichio

Team Jucao

9

Fred

McKnight

Vinjos MMA

9

Stephen

Tracey

MPR Endurance

6





Fastest Sub:




Nicolas

Galluccio

Soca BJJ

1:54




Kids/Teens Gi Team Winners:


1st place: Notorious MMA Team Fiona

24 pts



2nd place: ECU BJJ

23 pts




Kids/Teens NoGi Team Winners:


1st place: Notorious MMA Team Fiona

17 pts



2nd place: ECU BJJ

16 pts




Adult/Executive Gi Team Winners:


1st Place: Soca BJJ        36 pts


2nd Place: Team Jucao   32 pts



Adult/Executive NoGi Team Winners:


1st Place: Soca BJJ        31 pts


2nd Place: Team Jucao   23 pts